You are here: Home > Prawda o kotach > Czystość kuwety

Czystość kuwety

Może zdarzyć się tak, że kot nie będzie się chciał załatwiać w kuwecie. Nie będzie chciał do niej przychodzić, będzie głośno miauczał wchodząc do niej lub szybko z niej uciekał. W takich przypadkach wnioskować możemy że drażni go jakiś 6823770313zapach w pomieszczeniu z toaletą. Możliwe że zbyt silnym detergentem myjemy podłogę lub samą kuwetę. Mój kot, na przykład tak reagował na domestos, którym dość często myłam płytki w łazience, bo zdarza mu się nie trafiać do piasku. Należy właśnie pamiętać, że miejsce gdzie stoi kuweta i samą kuwetę należy co jakiś czas myć. Ja wykonuje to raz w tygodniu lub raz na dwa, najlepiej całość przemywać płynem do mycia naczyń, ja również sparzam kocią toaletę. Trzeba pamiętać , że zbyt silne środki czyszczące mogą być dla kota trujące. Jeśli jesteś w ciąży cała prace wykonaj w rękawiczkach, lub poproś by ktoś Ci pomógł. W takim stanie kontakt z kocimi odchodami może być dla Ciebie niebezpieczny.
Kotka od załatwiania się w kuwecie mogą również odstraszyć zapachu i rodzaj używanego przez Ciebie żwirka. Więc dobrze jest kupić taki sam jaki zwierzę miała w miejscu gdzie się urodziło ewentualnie trzeba testować z różnymi rodzajami.
Oczyszczaj kuwetę dość często, jeśli nawet to możliwe po każdej wizycie kotka w niej. Cześć zwierząt jest bardzo wrażliwa i nie chce załatwić się w „brudnym” miejscu. Będzie to także bardziej higieniczne dla was obojga i na pewno nie będziesz musiała obawiać się przykrego zapachu dochodzącego z kociej toalety.

Comments are closed.